طب سحر سینا

استفاده از برخی گیاهان دارویی به صورت بخور، اثرگذاری بیشتری دارد که به برخی از این گیاهان و خواص آن اشاره می کنیم.

اکالیپتوس: مفید برای باز کردن مجرای تنفسی.

یاس: برای ایجاد اعتماد به نفس و شادابی

استوخودوس: برطرف کننده استرس، سردرد و میگرن

لیمو: تحریک کننده و نشاط بخش

نعناع: برطرف کننده احساس خستگی مفرط

بابونه: ایجاد کننده خواب آرام

رزماری: تقویت کننده حافظه و دارای خاصیت ضدافسردگی

چوب صندل: ضدافسردگی و استرس

نوع مطلب :
برچسب ها : بخور،
جمعه 29 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

سیر یکی از موادی است که آشپزی کردن بدون آن امکان ندارد. این ماده معجزه گر نه تنها غذاها را خوشمزه میکند بلکه برای سلامتی نیز فوق العاده مفید است. سیر خاصیت ضد سرطان دارد و از سرطان های سینه, روده, معده, گلو و پوست جلوگیری میکند. سیر برای سلامتی قلب و عروق نیز بسیار مؤثر می باشد.

سیر برای کاهش وزن هم بسیار خوب است زیرا متابولیسم بدن را بالا میبرد و باعث سوختن بیشتر کالری ها میشود. ضد کلسترل هم هست و در بدن مثل آنتی بیوتیک عمل میکند. هرچه از فواید آن بگوییم کم گفته ایم.

برای اینکه خاصیت کامل سیر نسیبتان شود باید آنرا خیلی ریز خورد کرده و حداقل ده تا پانزده دقیقه بگذارید بماند تا با اکسیژن هوا ترکیب شده و آنزیم های معجزه گر آن فعال شوند. بعد آنرا بخورید یا با آن غذا درست بکنید.

بهتر است برای بهره مند شدن از همه خاصیت های سیر آنرا خام بخورید. ولی اشکال در این است که بوی تند و بد سیر تا یک روز در دهان میماند و روی روابط اجتماعی شخص اثر بد می گذارد. همین مسئله باعث شده که خیلی ها از فواید آن صرف نظر کنند و آنرا نخورند.

خبر خوب این است که شش ماده غذایی وجود دارد که اگر آنها را دقیقأ قبل از خوردن سیر و یا همراه سیر بخورید بوی سیر را از بین می برند یا باعث کاهش آن میشوند.

این شش ماده غذایی عبارتند از:

 سیب

  اسفناج

  ریحان

  جعفری

  شیر پر چربی

  چای سبز

حالا با دانستن این مسئله دیگر دلیلی وجود ندارد که این ماده معجزه آسا را از رژیم غذاییتان حذف کنید. تا میتوانید سیر بخورید و از خواص آن بهره مند شوید و ابدأ نگران بوی بد آن نباشید

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 29 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

انگور از نظر طبیعت گرم و تر بوده و خود به تنهایی منضج اخلاط است. بهترین نوع آن انگور قرمز و یاقوتی می باشد.

مُصلح انگور: زیره، بادیان، رازیانه، تخم کرفس، سکنجبین، و غذاهای ترش بوده و نیز همزمان و بدنبال مصرف انگور نباید آب بخورید. بهترین فرم خوراکی آن بصورت آب آنگور تازه می باشد

خواص: قلیایی کننده خون- تولید کننده خون صالح می باشد-  رفع خستگی و ضعف عمومیتقویت کننده قوی سیستم ایمنی-  تقویت حافظه- تأمین کلسیم بدن- تقویت کننده نطفۀ جنسی (در مرد یا زن)- رفع سردی مزاج- ضد تب وتب بر - هاضم غذا- ضد صفرا و دم و سودا- هم چاق و هم لاغر کننده - مفید در بیماریهای ریوی- پیشگیری از سل(سل در قدیم به معنای سرفه های شدید و شاید سیاه سرفه بوده باشد) و سرماخوردگی- رفع سیاه سرفه-  درمان برونشیت- اشتهاآور- درمان درد شدید و حاد معده- درمان درد معدۀ مزمن- درمان سوء هاضمه- رفع استسقاء- رفع گرفتگی های کبد و طحال(مصلح آن تخم کرفس می باشد)- درمان نارسایی کبد-  درمان اسهال و استفراغ- ملین- رفع یبوست- رفع اسهال خونی-  رفع ورم یا کولیت روده- درمان کننده مسمومیتهای مزمن می باشد- برطرف کننده صفرای خون- دفع کننده صفرای بدن- شکستن سنگ صفرا- رفع یرقان(همراه با سرکه)- درمان بواسیر- مدر-  درمان سنگ کلیه و مثانه- درمان ورم کلیه- رفع سختی ادرار(آنوری)-  درمان اورمی و اسیدوز- درمان فشار خون- درمان امراض قلبی- درمان تپش قلب- درمان کم خونی- درمان کلسترول خون- شادی آور(همراه با سیب و سبزی ریحان)- درمان ضعف اعصاب یا افسردگی(همراه با کمی زعفران)- درمان سردرد و میگرنهای مزمن- درمان صرع (همراه با سداب)-  درمان امراض جلدی-  نرم کننده پوست (هم خوراکی و هم ماسک)- افزاینده شیر مادر- جلوگیری از سقط جنین (رژیم کوتاه مدت)- جلوگیری از پوکی استخوان- معالجه ورم مفاصل- درمان رماتیسم- درمان نقرس- درمان اعتیاد-  ضد ویروس(فلج اطفال و تبخال)- ضد باکتری- ضد اسکوربوت-  ضد تومور و سرطان.

 توجه: به منظور درمان بیماری های ریوی فقط آب انگور بخورید نه پوست آنرا، چون دانه و پوست انگور برای معده های ضعیف ثقیل است لذا می توانید رژیم آب انگور تازه بگیرید.

هر کیلوگرم انگور از نظر تامین انرژی معادل3-2 کیلوگرم گوشت می باشد!

دستور العمل رژیم: 

کلاً طول دوره رژیم 40 روز می باشد که هفته اول یک وعده از سه وعده غذا، انگور خورده شود و هفته دوم دو وعده انگور ، و از هفته سوم تا آخر فقط انگور خورده شود. چون طبع انگور گرم و تر می باشد بهتر است بیشتر در افرادی که طبع سرد دارند استفاده شود ولیکن هر طبعی می تواند از آن استفاده کند بشرطی که پُرخوری انجام نشده و از مصلح نیز استفاده گردد. در صورت استفاده از آب انگور تازه می توانید از روزی دو لیوان شروع کرده و تا روزی 10 لیوان هم برسانید

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 29 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

مقدمه:

1. در برخى از کتابها روغنهایى نوشته شده و مى‏پندارند که رنگ مو هستند، در صورتى که اکثرا بدلى مى‏باشند. هر دارویى از این قبیل که چربى بر آن نشست، نیروى اثربخشى‏اش به مو نمى‏رسد. چربى بین نیروى دارو و مو فاصله ایجاد مى‏کند و دارو از نفوذ کردن به مو درمى‏ماند، و هیچ کارى انجام نمى‏دهد؛ مگر اینکه دارو بسیار قوى باشد و یا در گوهرش خاصیت بسیار تأثیربخش نهفته باشد، که با وجود ماده چربى که بر آن مى‏نشیند باز بر موى تأثیر بگذارد.

2. داروهاى در اندازه زیاد نیرومند و تأثیربخش- که رنگ بسیار ثابت و محکم دارند- عبارتند از: زنگ آهن، زنگ سرب و آبى که از پوست گردو به دست مى‏آید.

رنگ سیاه:

1. حنا و وسمه به اجماع کارشناسان این رشته، دو داروى اساسى و مادر هستند. تأثیر حنا و وسمه بنا بر چگونگى و گوناگونى حالت مو فرق مى‏کند، نوعى مو از نوعى وسمه و حنا تأثیرپذیرتر است و براى رنگ گرفتن آمادگى بیشترى دارد.

2. استعمال حنا و وسمه: بعضى از پژوهشگران در این زمینه مى‏گویند که باید حنا را اول بر مو گذاشت و شست و آنگاه وسمه را به کار برد؛ و در میان حنامالى و وسمه‏گذارى باید فاصله لازم باشد و شستن هریک از آنها وقت معینى مى‏خواهد. و تا شستن به تأخیر افتد، تأثیر آنها بیشتر و بهتر خودنمایى مى‏کند. بعضى دیگر حنا و وسمه را باهم بر مو مى‏گذارند.

3. اشخاصى هستند که تنها حنا را بر مو به کار مى‏برند و به رنگ سرخ مایل به زرد (خرمایى) اکتفا مى‏کنند.

4. کسانى هستند تنها مو را با وسمه رنگ مى‏کنند و به رنگ نیلى دلخوشند و اکتفا کرده‏اند.

5. کسى که مو را با وسمه رنگ کرده است و مى‏خواهد آن را به رنگ قبلى و طبیعى بازگرداند و خرمایى و نیلیى‏اش را از بین ببرد، دفعه دوم حنا بگیرد. هرچند قبلا همراه وسمه حنا استعمال کرده باشد، باز حنا بر آن گذاشتن براى بار دوم رنگ نیلى را به کلى مى‏زداید؛ اما باید این‏ حناگذارى دوم را که به قصد زدودن رنگ موى قبلى گذاشته است، زود بشوید و نگذارد زیاد بماند.

6. کسانى هستند که وسمه و حنا را هر دو باهم با آب سماق، آب انار و آب ماست استعمال مى‏کنند. و کسانى هستند که آب دوغ چکیده و آب پوست گردو را با رنگ مو مخلوط مى‏گردانند؛ در هرحال این داروها در رنگ‏بخشى بیشتر وسمه و حنا مؤثرند.

7. اگر در رنگ مو به وزن یک درهم میخک مخلوط باشد بسیار سیاه‏تر مى‏شود و مغز را نیز از آسیب رنگ بیمه مى‏کند.

8. مازو را با روغن زیتون (تا حدی که چرب گردد) در دیگ سنگی انداز و سر آن را با گل ببند و در آتشدان بگذار. اما مگذار کاملا زغال شود و همین‏قدر بسوزد که سیاه رنگ گردد و بتوان آن را سایید. و بیرونش آور و بیست درهم از آن را بساى. آنگاه اکسید مس ده درهم، زاج بلورى (شب) دو درهم، نمک سنگ بلورى یک درهم. همه را درهم بسرش و بر موى بمال. موى را سیاه مى‏گرداند و سیاهیش ثابت مى‏ماند.

9. سوخته جو، پوست سبز گردو، پوست باقلى و پوست انار هریک در داروى رنگ مو به جاى حنا به کار مى‏روند و کار حنا را انجام مى‏دهند.

کدام وسمه ‏ها خوب هستند؟

1. بهترین وسمه، وسمه خراسانی است.

2. وسمه هندى زودتر از هر نوع وسمه دیگر مو را رنگ مى‏کند، لیکن رنگ نیلى که مى‏بخشد بسیار سیر است و اگر با حنا باشد رنگ خرمایى بسیار سیر مى‏دهد.

3. وسمه کرمانى که تأثیر رنگ به مو دادنش کمتر از وسمه هندى است، دیرتر عمل مى‏کند و مو را به رنگ خود درمى‏آورد؛ اما رنگ مو را بیشتر از آنکه نیلى کند سیاه مى‏کند و تمایل به سیاهى مو بیشتر است.

چند داروى ترکیبى جهت رنگ مو:

1. مازو نود مثقال با روغن زیتون بیالاید. آنها را در تابه بر آتش بو بده تا مازوها ترک بردارند. اکسید مس، زاج بلورى و کتیرا از هریک به وزن پانزده درهم، نمک هفت درهم. همه را چندانکه امکان دارد بکوب و همه را بساى و با آب گرم درهم بسرش و موى را بدان رنگ کن و تا سى ساعت مشوى! اگر حنا و وسمه را با این دارو مخلوط کنى بهتر رنگ مى‏دهد.

2. حنا، وسمه، مردارسنگ ساییده گردماننده شده، آهک، مازوى بوداده، اکسید مس، زاج بلورى، گل، کتیرا و میخک از هریک یک جزء برابر. همه را درهم بسرشند و مو را بدان رنگ کنند.

3. حنا یک جزء، وسمه دو جزء، اکسید مس، زاج بلورى، نمک سنگ بلورى، مازوى بوداده و ریم آهن هریک یک جزء. همه را ساییده در سرکه بریز و در سرکه بساى و بگذار تا تخمیر مى‏شوند؛ آنگاه آن را استعمال کن!

4. ریم‏آهن را در سرکه شراب (مایه زده) بریز به‏طورى که سرکه چهار انگشت برهم چسبیده از دارو بالاتر آید. ریم‏آهن را در آن سرکه بساى که بسیار خوب ساییده شود؛ آنگاه بر آتش بگذار بجوشد تا نیمى از سرکه بخار مى‏شود و نیمى مى‏ماند. آنگاه آن را از آتش بردار و بگذار به مدت دو هفته همچنان ریم در سرکه بماند تا سرکه به کلى زنگ آهن را در خود مى‏پذیرد.

سپس به وزن ریم‏آهن- که در سرکه ریخته‏اى- هلیله سیاه بیاور و خرد کن و بساى و در همان سرکه زنگ گرفته بریز و باز بر آتش بگذار بپزد تا سرکه به کلى بخار مى‏شود و غیبش مى‏زند و به شکل خلوق (نوعى داروى خوش‏بو است که بیشترش زعفران است) درمى‏آید. آنگاه روغن بر آن بریز که روغن آن را بپوشاند. باز بر آتش بپزد تا همچون غالیه (نوعى داروى خوش‏بوکننده) مى‏شود. و اگر بخواهى داروى رنگ مو خوش‏بو باشد، چیزى خوش‏بو در آن مخلوط کنى مانعى ندارد.

اگر داروى فوق با اینکه همراه روغن است مو را رنگ مى‏کند، حکمتش در زنگ آهن نهفته است.

5. داروى ترکیبى دیگرى هست که خوش‏بو است و بسیارى از کارشناسان در رنگ کردن مو مدحش کرده و پسندیده‏اند، ترکیب زیر را دارد.

آمله به وزن پنجاه درهم، آب آس سبز فشرده یک‏صد و سى و پنج مثقال. در سیصد و شصت مثقال آب بریزند و بر آتش بپزد تا نصف مى‏شود، آن را از آتش برگیرند؛ آنگاه خطمى به وزن پنجاه درهم، حنا پنجاه درهم، وسمه پنجاه درهم، مازوى بو داده بیست درهم، زاج ده درهم، صمغ عربى پنجاه درهم. همه را در آن آب بریزند و بر آتش بگذارند که بپزد و آن‏قدر بپزد تا آب غلیظ و پرمایه مى‏شود، مشک و سک بر آن اضافه کنند که خوش‏بو گردد. چنان بر جایى که مى‏خواهند- سر باشد یا ریش- بمالند، که موها را خوب بپوشاند و چندان بماند تا دارو به خوبى بر موها اثر مى‏گذارد، آنگاه بشویند.

رنگ خرمایى و غیره‏

1. نى سبز عادى را بیاور و از پوست پاک کن! آتشى روشن کن و طرفى از نى را بر آتش گذار بسوزد. ظرفى را زیر آن طرف قرار ده! آبى را که از آن مى‏چکد بر مو مالند مو را به رنگ طلایى درمى‏آورد.

2. زنگ آهن را در آبى که زاج در آن حل شده است مخلوط کن و بهم بزن و بر مو بمال و آن‏قدر صبر کن که بر حنا صبر مى‏کنى آن‏وقت بشوى.

3. دارویى ترکیبى که در خرمایى کردن موى بسیار تأثیربخش و خوب است.

سماق چهارده مثقال، مازو بیست و یک مثقال، آذرگون (لاله سرنگون) زرد رنگ چهارده مثقال، پر سیاوشان دو بسته پر یک دست، خاراگوش یک بسته پر یک دست، لوبیا گرگى خشک پوست کنده دوبار پر یک کف (دوازده مثقال). همه را بکوب و باهم در نهصد مثقال آب بریز و بگذار چندین روز در آب بمانند تا خوب در آب مى‏خیسند؛ آنگاه بر سر گذارند و بپیچند. البته در حالتى که ولرم باشد بر سر گذارند.

داروهاى تکى اساسى و مهم مربوط به رنگ مو:

گیاه خلال دندان، مر، صمغ فیلزهره، خردل، نمک، خربق، گیاه سلمک، آمله، پرسیاوشان، آلاله، حنا، وسمه، سوخته مس، ریم‏آهن، آب پوست‏ باقلى سبز، پوست سبز گردو، آب پوست سبز گردو، اقاقیا، شنبلیله، بزر سلق، آس، ثمر آس، لادن، مردارسنگ، آهک، ریم هر نوع آلیاژ و سونش آلیاژها.

سفید کردن مو

1. تک داروهایى که براى سفید کردن مو به کار مى‏روند عبارتند از: چلغوز پرستو، نسرین، ماش، گل سفید بوصین‏ ، پوست ترب، زهره گاو نر، دود گوگرد که بخور شود، شکوفه کبر و شکوفه درخت زیتون. این داروها اگر تک به عمل آیند یا باهم مخلوط باشند، و بویژه اگر در سرکه مخلوط گردند مو را سفید گردانند. باید قبل از استعمال موهایى که مى‏خواهند سفید کنند بر دود گوگرد گیرند و آنگاه دارو را بر آن بمالند.

2. دارویى ترکیبى براى سفید کردن مو: بزر گیاه زنجبیل شامى، پوست خشک شده ترب و زاج بلورى (شب) هریک یک جزء، صمغ عربى نیم جزء، همه را بکوبند و بسایند و داروى مالیدن بر مو از آن سازند.

3.  پر گل نسرین، پوست خشخاش و ثمر مهرگیاه باهم درهم بسرشند و رنگ موى گردند.

4. پر گل نسرین با گیاه بنگ درهم بسرشند، رنگ مو را سفید گردانند.

اگر پر گل نسرین و گیاه بنگ با کافور و گلاب همراه باشند تأثیرشان بیشتر مى‏شود و خوب‏تر است.

دفع گزند رنگ مو

1. داروهاى رنگ مو اکثرا مغز را سردى مى‏بخشند و به فساد مزاج مى‏کشانند و مغز را آماده نزله‏ها و سکته کردن و غیره مى‏سازند. پس باید کمى بعد از استعمال رنگ مو چیزى خوشبوى گرم مزاج از قبیل: مشک، میخک و امثال آنها را نیز بر موها بمالى.

2. گاهى ممکن است از اثر رنگ زدن، مو راست ایستد؛ گویى میخ است و بر زمین کوبیده‏اند، فرفرى بودنش را از دست بدهد و چرک از بیخ مو تراوش کند. براى پرهیز از این نوع زیانها بهتر آن است داروى مو نرم‏کن با رنگ مو مخلوط باشد و داروى مخلوط شده با رنگ مو، مو را فرفرى کند. بویژه این احتیاط در رنگ کردن موى زبر بسیار لازم است.

3. گاهى رخ مى‏دهد که از اثر داروى رنگ مو، موهاى ریش برهم آیند و درهم بفشرند و نمد مانند شوند، موها بشکنند و شیار در پوست ریش ایجاد شود؛ براى احتیاط و جلوگیرى از این‏ حالات بهتر آن است هرچه زودتر به وسیله مالیدن روغن بنفشه یا روغن خیرى بر جاى رنگ زده آسیب متوقع را تلافى کنند.

4. گاهى ممکن است از اثر رنگى که بر مو مى‏زنند پوست هم سیاه شود؛ اکثرا این سیاهى را با آرد باقلى و آرد نخود و امثال آنها مى‏شویند. راه حل از همه بهتر آن است که با روغن گرم شده آن را بزدایند.

5. گاهى مى‏بینى که موى رنگ شده در چند جایى رنگ مى‏بازد و لکه‏لکه مى‏شود؛ اگر چنین مصیبت و بلایى رخ داد، به اندازه یک عدد گردو از دارو را و بویژه داروى ژرفارو که به بیخ موها مى‏رسد، پیش خود نگهدارند و بگذارند تا منعقد مى‏شود. چوبکى مسواک مانند آماده باشد، اگر موى رنگ زده شروع به دورنگى کرد و رنگ باخت، همین منعقد شده را در آب حل کرده، سر مسواک ماننده را در آن فرو کن و با دقت بر لکه‏هاى ایجاد شده بمال!

6. برخى وقتى مى‏بینند که موى رنگ شده دارد رنگ مى‏بازد، دوده روغنهاى خوشبوى از قبیل: روغن بان، روغن لادن، یا دوده موم را بر رنگ باخته‏ها مى‏مالند و درستش مى‏کنند. اما هروقت شسته شود دوده از بین مى‏رود و لکه سر برمى‏دارد.

روشی عجیب برای تولید رنگ مو:

شنیده‏ام که عملى چنین هست- و بسیارى از مردم این شنیده مرا تصدیق مى‏کنند- که اگر رگى از رگهاى درخت گردو را در اول بهار ببرند و در شیشه ‏اى فرو کنند که روغن در آن باشد و رگ درخت و روغن را- که در شیشه‏ اند- در زمین دفن کنند، در زیر خاک رگ گردو کم‏کم روغن را برمى‏چیند و برمى‏کشد و مى‏مکد، طورى که روغن در شیشه نمى‏ ماند و تنها رگ درخت گردو مى‏ماند. وقتى که به فصل پاییز رسید، باز کم‏ کم رگ روغن کشیده، روغن را پس مى‏دهد و بیشتر روغن به شیشه برمى‏گردد؛ این روغن برگشته از رگ، رنگ موى خوبى مى‏شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 29 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

خواص:
مدر: بدلیل وجود پتاسیم بالا ادرار ‌آور قوی می‌باشد.
ضد رماتیسم: بواسطه دفع مواد مضر باعث بهبوداختلالات ناشی از بیماریهای مزمن متابولیک می‌گردد.Antidyscratice agent 1 هستند.
کاهنده حجم پروستات: بدلیل وجود استرولهای گیاهی که بیشتر در ریشه گزنه می‌باشد اندازه پروستات را کاهش می‌دهد.
ضد درد: بواسطه اثرات سوزاننده‌ای که دارد با مکانیسم انحراف محرکهای عصبی درد را کاهش می‌دهد.


موارد مصرف:

بزرگی پروستات

در مراحل اولیه بخصوص در افراد مسن منجر به پیشگیری از تورم پروستات می‌گردد.

در مراحل خفیف و متوسط اثرات قابل توجهی در کاهش اندازه پروستات و مخصوصاً در رفع علایم انسدادی مجاری ادرار ( ادرار شبانه، سوزش ادرار، تکرر ادرار، شروع دیر هنگام ادرار و ریزش قطره‌ای ادرار پس از پایان ادرار) دارد.

سنگ کلیه : با افزایش ادرار از تشکیل و بزرگ‌شدن سنگ مجاری ادراری جلوگیری کرده و موجب تسهیل در دفع سنگهای کوچک می‌گردد.

التهاب مجاری ادراری: با افزایش رقت ادرار منجر به کاهش سوزش مجاری ادراری می‌گردد.

آرتروز: با تحریک موضعی و افزایش خونرسانی باعث رفع درد بطور موقت می‌گردد. 

عفونتهای ادراری: با افزایش میزان ادرار باعث دفع سریعتر عفونت وکاهش غلظت ادرار شده و سوزش ادرار را کاهش می‌دهد.

 

موارد احتیاط و منع مصرف:
*
بدلیل میزان بالای پتاسیم در کسانیکه اختلال شدید قلبی – عروقی یا کلیوی دارند منع مصرف دارد.
*
مصرف موضعی گزنه در رماتیسم و آرتروز بعلت تحریک شدید سیستم ایمنی و واکنشهای حساسیتی بیشتر از سه روز مجاز نمی‌باشد.


تداخلات دارویی:
*
مصرف به همراه دیکلوفناکDiclofenac  اثرات ضد التهابی دارو را افزایش می‌دهد.
*
مصرف توام با داروهای ادرارآور نگه‌دارنده پتاسیم مثل تریامترن Triamtren و اسپیرونو لاکتون Spirinolactone  منجر به افزایش پتاسیم خون می‌گردد.
*
اثرات آرامبخشی داروهای آرامبخش، خواب آور و ضد اضطراب را افزایش می‌دهد.
*
باعث کاهش جذب آهن می‌گردد.
*
بواسطه ویتامین K موجود در گزنه باعث کاهش اثر وارفارین و افزایش احتمال بروز ل خ ت ه می‌گردد.
*
در مصرف توام با داروهای ضد تشنج ممکن است که منجر به افزایش اثرات آرامبخشی و بروز تشنج گردد.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : مجاری ادرار،
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

 

پروستات غده‌ای است که در زیر مثانه قرار داشته و مجرای دفع ادرار را در بر گرفته است. این غده عضلانی به اندازه‌ یک گردو بوده و از طریق ترشح مایعی به هنگام انزال، تغذیه اسپرم را بر عهده دارد. این غده فقط در آقایان مشاهده می‌گردد و عمدتاً آقایان تا قبل از بروز اختلالی در آن، از وجود این غده بی‌اطلاع هستند. چنانچه بیماری حاد شود، می‌توان از گیاهان دارویی مفید برای درمان اختلالات پروستات (به ویژه تورم) بهره جست.

علل پروستات

بیشتر مردان بالای 50 سال به درجاتی ازبزرگی پروستات دچار می شوند.این مسئله به عنوان قسمتی از فرایند پیری محسوب می شود.التهاب غده پروستات گاهی در نتیجه عفونت رخ می دهد وداشتن شریکهای جنسی متعدد یکی از عوامل خطرزا می باشد.

التهاب بدو صورت حاد یا مزمن اتفاق می افتد.التهاب حاد پروستات زیاد شایع نیست وعلائم به صورت ناگهانی وشدید ظاهر می شود و با درمان سریع بهبود می یابد. درمقایسه التهاب مزمن پروستات علائم خفیف وطولانی مدت ایجاد می کند ودرمان آن مشکل است.التهاب در مردان30 تا50 ساله فعال ازنظر جنسی بصورت شایع دیده می شود. بااینحال درهر دو حالت درنتیجه عفونت باکتریال رُخ می دهد،عفونت از مجاری ادراری به غده پروستات گسترش پیدا می کند . از نظرطب سنتی تورم خوش خیم پروستات نوعی هجوم خلط صفرا در حضور سردی سودا یا بلغم به بدن یا به نواحی اطراف آن می باشد.یعنی بزرگی پروستات بیشتردر سوداوی مزاجها وبلغمی مزاجها دیده می شود البته ابتدا هجوم خلط صفرا آتش آن را روشن می کند(بحران صفراوی) وبعد اخلاط دیگر ادامه آن را پی می گیرند. بیشتر خلط سودا باعث بزرگی پروستات می شود وهم پروستات بزرگ باعث افزایش خلط سودا در خون می شود.

علائم التهاب پروستات

تب ولرز،درد قاعده آلت،کمردرد،درد همراه با حرکات روده،تکرر فوریت ودرد هنگام ادرار،قطره قطره آمدن ادرار،احساس عدم تخلیه کامل ادرار.

 علائم ثانویه وبیماریهای همراه با خرابی پروستات

افتادگی مثانه،سنگ کلیه،کیست کلیه،سینوزیت وسردردهای ناشی از آن،طاسی سر،ریزش موی سر،وجود جای مهردر پیشانی،سیاهی  پوست صورت خصوصاپوست پیشانی واطراف چشمها،لیفوز یاقوز مختصرتا شدید در ناحیه پشت بیمار،بزرگی سایز شکم،پادرد،زانودرد پاشنه درد،درد سیاتیک،خراب شدن ناخن پاها،اسپاسم ساق پاها،واریس واریکوسل(تورم عروق وریدی بیضه)،سابقه وازکتومی،ناتوانی جنسی وزود انزالی،پر خوری وپر اشتهائی،چاقی،لاغری،کبد چرب،کولیت ونفخ شدید شکم،یبوست،ریفلاکس گوارشی وترش کردن دهان،کیست

پیلونیدال که دراطراف مقعد می روید،ضعف دید،خواب آلودگی و کسالت،افزایش نسبی کلسترول خون،افزایش نسبی کراتینین واوره و اسید اوریک خون،افزایش فشار خون،افزایش غلظت خون.

درمان ونگهداری از خرابی پروستات

قبلا ازهرچیزتشخیص مزاج غالب بیمار وکنترل سرکشی آن با داروهای مخصوص اعتدال مزاج ورعایت خوراکهای مفید ومضر،فصد خون، نشستن در لگن آب گرم حداقل سی شب متوالی هر بار بیست دقیقه، حجامت زیر شکم،کمر وساق پاها به طوردوره ای،بادکش 5 دقیقه ای زیر شکم به صورت طولانی مدت،استفاده موضعی از پتوی برقی در زیر شکم،خوردن سیاهدانه وعسل،گزنه،تخم کدو،افتیمون و....ودر مراحل خیلی پیشرفته وعلامت دار شدید بیماری فقط جراحی.

 

ضماد مناسب در حالت حمله حاد انسدادی ادراری پروستات عبارت است ازمالیـدن پوره یک عدد پیـاز که کمی به آن نمک ودارچـین  پاشیده اید بمدت 30 دقیقه زیرشکم توام با بستن این ضما د با مشمع و سپس شستن آن با آب ولرم.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : پروستات،
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

 

خداوند در قرآن کریم فرموده: عسل برای همه ی انسان ها شفا است.

حضرت رسول(ص) فرمودند :شیر گاو غذاست، روغنش دواست، گوشتش بلاست.

خواص: قلیایی کننده خون- تعدیل مزاج- تقویت نیروی جنسی- تحریک سیستم ایمنی- کاهنده کلسترول خون- شستشوی کلیه و مجاری ادرار- اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی- کمک به ترمیم شکستگی استخوان و  پاره گی  بافتی-  مقابله با انواع عفونتهای قارچی، ویروسی  و غیره- از بین بردن دردهای مختلف بدن خصوصاً دردهای اسکلتی - درمان موثر و مفید جهت بواسیر- درمان شقاق و واریس و واریکوسل - خونسازی و تحریک مغز استخوان جهت  تقویت  گلبولهای  خونی- پاکسازی سموم دارویی از بدن نظیر قرصهای جلوگیری و هورمونی و اعصاب- استراحت دادن به کبد و سایر دستگاههای دفعی بدن از فعالیت زیاده از حد گذشته(در اصل یکنوع روزه غذایی برای بدن محسوب می شود).- درمان زخم معده، دیابت، آسم، پروستات، کم خونی و ضعف ناشی از آن، ناباروری- اثرات ضد التهابی مفاصل، بیماریهای سیستم عصبی مثل ام اس، پارکینسون، آلزایمر و صرع .

 

این رژیم معمولاً بمدت سه تا هفت روز در هر ماه لازم است گرفته شود، شیر به تنهایی سردی دارد ولی توام با عسل، زهر آن گرفته می شود و حرارت معتدل تا گرم اول پیدا می کند. مهمترین خاصیت مزاجی آن بترتیب تخلیه سموم صفرا و سپس سودا و بلغم و دم می باشد. اهمیت این رژیم کوتاه بودن طول دوره آن می باشد و باز جنبه تقویتی داشته و غذایی نیک سیرت و سهل الهضم می باشد. در صورت حساسیت داشتن به شیر، از رژیم های دیگری استفاده کنید لیکن ممکن است با خوردن قرص رانیتیدین توام با رژیم مزبور، روزانه1 تا2قرص بتوان از عوارض معدی یا سردرد ناشی از آن کاست.

دستور العمل رژیم: روزانه 4 تا 6 لیوان شیر گرم بهمراه هر بار یک قاشق مرباخوری عسل بعنوان صبحانه- نهار- عصرانه- شام و غیره مصرف شود. در حین 3-7 روز رژیم مزبور بجز آب خوردن معمولی هیچ غذا،چای یا میوه دیگری میل نکنید. و نیز از کشیدن سیگار پرهیز کنید(توجه داشته باشید شیر باید تازه و طبیعی باشد و تر جیحاً شیر گاو باشد)

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

15

هضم غذا و کاهش اسید معده

دو قاشق غذاخوری

 

یک قاشق مرباخوری

 

مخلوط کرده قبل از غذا میل شود

16

طول عمر  و جلوگیری از عوامل پیری و باعث شادابی پوست و احساس جوانی 

چهار قاشق غذاخوری

سه لیوان آب جوش

یک قاشق غذاخوری 

 

ابتدا دار چین را در آب جوش دم کرده و در موقع خوردن به آن عسل اضافه نمائید، روزی یكبار نوشیده شود

17

جوش و جای جوش صورت

سه قاشق غذاخوری عسل

 

یک قاشق چایخوری

 

خمیره تهیه شده را بمدت دو هفته شب ها قبل از خواب بر روی محل مالیده و صبح با آب ولرم شستشو گردد

18

عفونت پوستی 

یک قاشق غذاخوری

 

یک قاشق چایخوری

 

مخلوط را روی زخم بمالید

19

درمان چا قی و جلوگیری از جذب چربی

یک قاشق  غذاخوری

یک فنجان

آب جوش

یک قاشق مربا خوری

 

ابتدا دار چین را در آب جوش دم کرده و بعد با عسل نیم ساعت قبل از صبحانه و نیم ساعت شب قبل از خواب نوشیده شود

20

سرطان های پیشرفته معده و استخوان

یک قاشق غذاخوری 

 

یک قاشق چایخوری 

 

مخلوط کرده به بمدت یکماه هر روز روزی سه بار میل شود

21

هشیاری ذهنی و قدرت جسمی با حذف ضعف و خستگی

یک قاشق مربا خوری

یک لیوان

آب ولرم

یک قاشق مربا خوری

 

روزی دو بار نوشیده شود

 

22

بوی بد دهان و خوشبو کردن آنها

یک قاشق چایخوری

نصف استکان  آب گرم

یک  قاشق چایخوری

 

در ابتدای روز قرقره شود

23

كمك به باز گشت  شنوائی در کم شنوایان

یک قاشق مربا خوری  

 

یک قاشق مربا خوری  

 

مخلوط کرده روزی سه بار میل شود

 

تذكر: كسانی كه دارای قند بالا و یا دیابت دارند در مورد مصرف با پزشك و یا مشاور تغذیه ای خود مشورت كنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

بسم الله الرحمن الرحیم

هوالشافی

 

معجزه عسل و دارچین

ردیف

نوع درمان

مقدار عسل

مقدار آب

دارچین 

سایر مواد 

نحوه استفاده

1

درد های آرتروز

یک قاشق غذاخوری

دو قاشق غذاخوری  

یک قاشق چایخوری

 

خمیره ای ساخته بمدت 5 دقیقه به محل درد  بمالید

2

آرتروز مزمن

دو قاشق غذاخوری

یک لیوان آب ولرم

یک قاشق چایخوری

 

روزانه سه بار به مدت دو هفته نوشیده شود

3

درد اندام ها  

یک قاشق غذاخوری

 

نصف قاشق چایخوری

 

مخلوط کرده قبل از صبحانه به مدت دو هفته میل گردد

4

ریزش مو

یک قاشق غذاخوری

 

یک قاشق چایخوری

یک قاشق روغن زیتون داغ

بمدت 30 دقیقه، سه بار در هفته روی سر گذاشته بعد از آن شستشو گردد

5

عفونتهای مثانه (ادراری)

یک قاشق چایخوری

یک لیوان آب ولرم

دو قاشق غذاخوری

 

یک  تا دو بار در روز نوشیده شودادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

برای لطافت و روشن شدن پوست...

زیر چشم خالی باشد...

یک قاشق چایخوری نشاسته را با گلاب یا شیر یا آب لیموترش تازه، حل کنید...
گلاب یا شیر یا لیمو را قطره قطره اضافه کنید تا ماسک شل نشود به اندازه ای اضافه کنید که نشاسته حل شود، سپس پوست را با گلاب و پنبه مرطوب کرده و ماسک را مدت بیست دقیقه روی پوست گذاشته بعد با آب ولرم بشورید...

نشاسته + گلاب، برای پوست معمولی
نشاسته + شیر، برای پوست خشک
نشاسته + لیموترش، برای پوست چرب

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

نباید ظاهر نه چندان جذاب موز خشک شده، باعث شود که به آن اعتماد نکنیم و کنارش بگذاریم.

موز خشک شده بسیار خوشمزه و فوق العاده است زیرا مزه های همیشگی که در موزه تازه وجود دارد، در موز خشک شده غلظت یافته و بیشتر شده اند.

.موز خشک شده یک عصارۀ واقعی از املاح معدنی است

غنی بودنش از پتاسیم در واقع یک شانس بزرگ برای ورزشکاران است. و فیبر فراوانش برای رودۀ کم کار بسیار مفید و کاراست.

موز خشک شده مطمئناً سرشار از کربوهیدرات هاست. کربوهیدارت ها در موز خشک شده به دو شکل کربوهیدرات ساده (خصوصاً فروکتُز) و کربوهیدرات پیچیده (آمیدون) موجودند.

موز خشک شده عصرانه ای بسیار مناسب برای بچه هاست. این ماده غذایی انرژی مورد نیازشان را تأمین می کند
بر خلاف یک نان شکلاتی که سرشار از چربی و فاقد املاح معدنی است سرشار از املاح مفید برای تغذیه آنهاست.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

ﻫﻠﯿﻠﻪ ﺳﯿﺎﻩ، ﮔﯿﺎﻫﯽ ﺍﺳﺖ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻪ ﺍﮐﺴﯿﺮ ﻃﻮﻝ ﻋﻤﺮ ﮐﻪ ﺑﻮﻣﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﻫﻨﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ   ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﺑﻪ ﻧﻘﻞ ﺍﺯ «ehow» ﺑﺎ ﭼﻨﺪ ﺧﺎﺻﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﮔﯿﺎﻩ ﺁﺷﻨﺎ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ.
 
ﻫﻠﯿﻠﻪ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺍﺳﺖ .
 
ﻣﺎﻧﻊ ﺍﺯ ﺳﻔﯿﺪ ﺷﺪﻥ ﻣﻮ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ .
 
ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﻌﺪﻩ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ.
 
ﺳﯿﺴﺘﻢ ﮔﻮﺍﺭﺷﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻀﻢ ﻏﺬﺍ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 
ﻣﺼﺮﻑ ﺁﻥ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻣﻮﺛﺮ ﺍﺳﯿﺪﯾﺘﻪ ﻭ ﺳﻮﺯﺵ ﺳﺮﺩﻝ ﺭﺍ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

ﻣﺼﺮﻑ ﺁﻥ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻏﺬﺍ، ﺍﺳﯿﺪﯾﺘﻪ ﻣﻌﺪﻩ ﺭﺍ ﺧﻨﺜﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ.
 
ﻮﯾﺪﻥ ﻫﺮ ﺷﺐ ﺁﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺁﺳﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ.
 
ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻠﯿﻦ ﺧﻔﯿﻒ، ﯾﺒﻮﺳﺖ ﺭﺍ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 
ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﯽ ﻫﺎﯼ ﭼﺸﻤﯽ، ﭼﺸﻢ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺩﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﺁﻥ ﺷﺴﺖ ﻭ ﺷﻮ ﺩﻫﯿﺪ .
 
ﺟﻮﯾﺪﻥ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﺎﺷﺘﺎ، ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺑﻮﺍﺳﯿﺮ، ﻗﻮﻟﻨﺞ ﻭ ﯾﺒﻮﺳﺖ ﻭ ﺁﺳﻢ ﺭﺍ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 
ﻣﺼﺮﻑ ﭘﻮﺩﺭ ﺷﺪﻩ ﺁﻥ، ﺧﻮﻥ ﺭﺍ ﺗﺼﻔﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 
ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﯿﺎﻫﯽ ﺩﻭﺭ ﭼﺸﻢ ﻣﻮﺛﺮ ﺍﺳﺖ .

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

میخچه از مشکلات رایجی است که در نقاط مختلف پا و به ویژه در انگشتان پا ایجاد می‌شود و علت به وجود آمدن آن، ضخیم شدن لایه‌های پوست به دلیل وجود فشار و سایش متوالی است.


میخچه پا
میخچه و همچنین پینه راه‌های طبیعی‌ای هستند که بدن برای محافظت از خود از آن‌ها استفاده می‌کند. در پینه و میخچه، پوست در پاسخ به فشارهای زیاد ضخیم می‌شود. معمولاً پینه به ضخیم شدن‌های گسترده اطلاق می‌شود (بیشتر روی مفاصل انگشتان پا ایجاد می‌شود.)

میخچه معمولا در سطح کناری انگشت کوچک پا به وجود می‌آید و در افراد چاق که فشار بیشتری به انگشت پا وارد می‌آید، بیشتر بروز می‌کند.

هر چند که میخچه اندازه کوچکی دارد، اما دردناک است و راه رفتن را دشوار می‌سازد. معمولا میخچه در آن قسمت از پوست ایجاد می‌شود که توسط استخوان مورد فشار قرار می‌گیرد
تنگ بودن کفش و وارد آمدن فشار بیش از حد به پا و ساییدگی انگشت پا موجب ابتلا به میخچه می‌گردد و با رفع این شرایط، میخچه نیز درمان می‌شود
میخچه در اثر فشار کفش ملتهب می‌شود و بر حسب نوع پوست به رنگ سفید، خاکستری، زرد و قهوه‌ای ظاهر می‌شود.

 

درمان میخچه
-
برای درمان میخچه ابتدا انگشت آسیب دیده را به مدت 10 الی 15 دقیقه در آب گرم فرو برید. سپس با استفاده از سوهان پینه‌برداری یا یک قطعه کاغذ سنباده، قسمت نرم شده میخچه را بمالید. هرگز از تیغ برای برداشتن میخچه استفاده نکنید. دقت کنید که نظافت کاملا رعایت شود تا میخچه با پوست مجاور آن در یک سطح قرار گیرد.

- یک قطعه لیمو را به مدت یک شب روی میخچه قرار دهید و صبح، قسمت موردنظر را با ماده ضدعفونی کننده شست وشو دهید.

 نصف قاشق چای‌خوری شیره سفید انجیر را روزی سه بار روی میخچه بمالید. این عمل نه تنها باعث نرمی پوست می‌شود، بلکه مانع بازگشت و عود میخچه نیز می‌شود ( شیره سفید انجیر از دم برگ‌ها یا میوه نارس انجیر بیرون می‌آید)

مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و املاح:

قطعه‌ای پیاز را روی میخچه ببندید و بگذارید تمام شب بماند.

پنبه آغشته در سرکه را روی میخچه قرار دهید تا نرم شود. سپس با سنگ پا روی آن بکشید.

میخچه را یک شب تمام با پوست تازه آناناس ببندید. تکرار این عمل موثر است.

کمی بلغور جو را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و پس از صاف کردن پای خود را در آن قرار دهید.

پنبه آغشته به چای بابونه پررنگ را روی میخچه قرار دهید و یک شب تمام بگذارید بماند.

پیشگیری از بروز میخچه
استفاده از کفش مناسب پا و در کل حذف فشارها و سایش‌ها از پا
 
رعایت بهداشت پا و شستن مرتب آن

 هشدار
اگر در ناحیه میخچه، زخم یا عفونت ایجاد شد، باید حتماًَ به پزشک مراجعه کنید. درمان با آنتی‌بیوتیک در این موارد لازم است.
فرآوری : زهره لطیفی
بخش سلامت تبیان

نوع مطلب :
برچسب ها : میخچه،
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

پوست شما همواره نیاز به مراقبت دارد ،با ویتامین B موجود در این ماسک به پوستتان انرژی ببخشید . این ماسک صورتتان را پاکسازی کرده و آن را آرام و پرنشاط می کند !
صورتتان را با این ماسک تمیز کنید ، ویتامین های موز به عنوان بهبود دهنده پوست و موثر در کاهش چین و چروک ها شناخته می شوند ، البته وقتی که مستقیم روی پوست استفاده شود .خوردن موز همچنین راه خوبی برای زیبایی است البته با ویتامین C و B6 ،منگنز و آب چهره شما را از درون زیبا می کند .
در حالی که موز پوست را تغذیه می کند، عسل آن را نرم کرده، رطوبت پوست را حفظ می کند و درخشش طبیعی به آن می بخشد .و در آخر آب لیمو پوست را پاکسازی کرده ، مانع به وجود آمدن جوش و آکنه می شود .

مواد لازم:

1 موز رسیده
1
قاشق غذا خوری عسل
آب لیمو 10 قطره

موز را له کرده وعسل و آبلیمو را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید 
ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت قرار داده سپس با حوله ولرم پاک کنید.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : ماسک روشن کننده،
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا

موز و عسل

با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنید! پوست یک موز را بکنید و لهش کنید، کمی هم عسل به آن اضافه کنید. برای دریافت نتیجه‌ بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. سپس سرتان را با شامپوی همیشگی‌تان بشویید. این راه درمان خانگی، باید در حدود ۲ هفته موخوره‌ شما را کمتر کند.

تخم مرغ و پرتقال

شاید استفاده از تخم مرغ روی موها کمی کثیف کاری داشته باشد، اما نتایجش عالی است! ماسک طبیعی تخم مرغ، هم موخوره را کاهش می‌دهد و هم موهایتان را نرم می‌کند. دو تخم مرغ را بشکنید و کمی هم آب پرتقال به آن بیفزایید تا حالت خمیری به خود بگیرد. حالا این خمیر را به موها یا به انتهای تار موهایتان بمالید.

سپس موهایتان را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید، تا بوی تخم مرغ اذیتتان نکند. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد با شامپوی همیشگی‌تان، سرتان را بشویید. این راه درمانی حتی می‌تواند موهای خشک را نیز درمان کند.

دانه شنبلیله و ماست

مقداری دانه شنبلیله را به مدت ۱ ساعت در آب بخیسانید. حالا دانه‌ها را با کمی آب آسیاب کنید تا خمیری بدست بیاید. مقداری هم ماست و آب لیموترش به مخلوطتان بیفزایید تا ماسکتان ساخته شود. حالا این ماسک را به موها و پوست سرتان بمالید.

موهایتان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید و ۳۰ دقیقه‌ای صبر کنید. سپس موهایتان را با شامپو بشویید. این ماسک، حتی می‌تواند خشکی موها ناشی از آلودگی هوا را نیز بهبود بخشد.

روغن کرچک و رزماری

رزماری گیاهی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن مو بخاطر موخوره کمک شایانی می‌کند. شما می‌توانید توسط روغن کرچک و رزماری ماسکی طبیعی به همین منظور بسازید. عصاره‌ی گیاه رزماری را بهمراه مقداری آب حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید. هنگامی که این جوشانده خنک شد، از صافی ردش کنید و در کاسه بریزیدش.

حالا مقداری روغن کرچک درون کاسه بریزید. این ترکیب را بخوبی مخلوط نمایید و به موها و پوست سرتان بمالید. این ماسک عالی، در کمترین زمان ممکن مشکل موخور‌ه‌ی شما را کاهش خواهد داد.

نوع مطلب :
برچسب ها : موخوره،
پنجشنبه 28 خرداد 1394 :: نویسنده : سحر سینا


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سحر سینا
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام مطلب این سایت بیشتر استفاده کرده اید؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic